KONST / Litografier / Färglitografi 14332092
*
nr 1433 2092
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: bildmått: 44,5x59cm, yttermått inklusive ram: 64x76cm
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 18:52:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 15:50:27
1
Vinnande bud
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Läs mer om Albert Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert johansson ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28
*
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Albert Johansson
nr 1433 2092
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: bildmått: 44,5x59cm, yttermått inklusive ram: 64x76cm
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 15:50:27 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk mÃ¥lare född 1926, död 1998.Läs mer om Albert Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert johansson ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28